Поврзи се со нас

Гостивар

Девер ја нападнал снаата, нов случај на семејно насилство во гостиварско

Објавено

на

Триесет и деветгодишна жителка на гостиварско село вчера (8  ноември) во 15 часот и 25 минути во СВР Тетово пријавила дека на 29-ти минатиот месец во заедничката куќа физички била нападната од нејзиниот девер А.Ј.(48) од истото село, информира полицијата.

Според пријавеното, во нападот тој користел и дрвен предмет. Тој ќе биде  повикан во Полициската станица Гостивар и по целосно расчистување и документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок, соопшти СВР.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Kunati e ka sulmuar kunatën, rast i ri i dhunës familjare në Gostivar

Објавено

на

Tridhjetë e nëntë vjeçarja e një fshati gostivaras dje (8 Nëntor) në orën 15 e 25 minuta në SPB Tetovë ka paraqitur se më 29-tin e muajit të kaluar në shtëpinë e përbashkët fizikisht ka qenë e sulmuar nga kunati i saj A.J. (48) nga fshati i njejtë, informon policia.

Sipas paraqitjes, në sulmin ai ka përdorur edhe mjet të drunjtë. Ai do të jetë i thirrur në Stacionin policor Gostivar dhe pas pastrimit dhe dokumentimit të plotë të rastit do t’i përgatitet parashtresë adekuate, njoftoi SPB.

Популарно изминативе 100 дена