Поврзи се со нас

Гостивар

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Објавено

на

Денеска, (вторник, 23 мај 2023) во приватните менувачници во Гостивар, курсот на еврото изнесува 61,40 денари, франакот се разменува за 63,10 денари, а доларот за 56,76 денари.

Додека според средната вредност на курсната листа на НБРМ, еврото изнесува – 61,49 денари, американскиот долар – 56,82 денари, швајцарскиот франк – 63,39, британската фунта изнесува – 70,80 денари.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена