fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Девојче нападнато од кучиња скитници во Гостивар

Објавено

на

Во полицискиот билтен за изминатото деноноќие во Гостивар регистриран е напад од бездомни кучиња. СВР Тетово информира дека вчера (7 октомври)  во 15 часот, 56 годишниот Н.И. од Гостивар пријавил дека неговата малолетна ќерка во Гостивар била касната од куче-бездомник.

Девојчето се движело пешки, во еден момент ја нападнале повеќе кучиња скитници и при тоа ја собориле на земја. Едното од кучињата ја каснало, а се здобила со повреда и од падот.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!