Поврзи се со нас

Вести

Девојче од Гостивар го повредило `рбетот во училиште паѓајќи од стол

Објавено

на

Тринаесетгодишно девојче од Гостивар со тешки повреди е пренесено  на скопските клиники. Повредите на `рбетот ги здобило по пад од столче.

Според информациите од СВР Тетово, до настанот се случил во ОУ „Единство“ утрово околу 10.30 часот во една од училниците на големиот одмор. Девојчето се нишало на столче и во еден момент ја загубило рамнотежата и паднало на подот. Набрзо по повредувањето било згрижено на ургентното одделение во гостиварската болница, каде ѝ биле констатирани повреди на пршлен од ’рбетниот столб. Заради тежината на повредата, тоа е префрлено клиниката за трауматологија во Скопје.

Од СВР Тетово информираат дека работат на расветлување на околностите и начинот на кој девојчето било повредено.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 7 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 8 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 8 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 11 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 12 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Огласи за работа:

Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена