Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Девојка на велосипед со мотор удрила во жена пешак во Гостивар

Вчера околу 15 часот и 30 минути, на улица „Борче Јовановски“ во Гостивар, 16-годишна гостиварка која управувала велосипед со мотор, удрила во 35-годишната Е.М. од Неготино-Полошко (пешак), информираат од полицијата.

Повредената Е.М. пренесена е во гостиварската Општа болница. Увид извршила екипа од Полициската станица Гостивар.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!