fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Девојка од Гостивар пријавила силување во куќа каде татко и‘ ја омажил сосила

Објавено

на

Две лица од Шуто Оризари биле приведени по пријава на девојка од Гостивар за извршена обљуба. Во пријавата гостиварката навела дека нејзиниот татко ја дал за невеста на едниот од нив, без нејзина согласност.

МВР соопшти дека вчера (21 април) во 16.00 часот полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода 26 годишниот Р.М. и 46 годишниот И.М., постапувајќи по пријава од страна на 19-годишна девојка од Гостивар, според која откако нејзиниот татко, против нејзина согласност, ја омажил за Р.М. од Шуто Оризари, таму неколку дена била чувана затворена од нивна страна и врз неа била извршена обљуба.

По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок, информира МВР.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!