Поврзи се со нас

Гостивар

„Џелат“ доаѓа во КК Гостивар

Ѓорѓе Џелетовиќ, во родната Србија познат како „Џелат“ е најновото засилување на КК Гостивар, потврдија денеска од гостиварскиот прволигаш.

Дваесет и пет годишниот центар, потекнува од школата на белградски Партизан, низ кариерата има уште настапувано и за литванскиот Талина Уликол, Слобода Тузла, Приморје и Варда Вишеград.

Џелетовиќ се прослави минатата сезона во тимот на Војводина од Нови Сад, запишувајќи просек од 24 поени и 5 скока во натпреварите од Српската прва лига. Во Гостивар доаѓа од тимот на Феникс Галати од Романија.

Висок е 204 сантиметри игра на позициите 4 и 5.

ПОТСЕТУВАЊЕ:
Сеуште може да резервирате сезонска влезница на натпреварите на КК Гостивар во сезоната 2019/2020 со пополнување на формуларот подолу:

СЕЗОНСКА ВЛЕЗНИЦА – КК ГОСТИВАР 2019/2020

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!