fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Џо Фурстингер – втората „бомба“ на КК Гостивар

Објавено

на

После потпишувањето во понеделникот со американецот Канти, КК Гостивар утрово го најави и новото засилување на центарската позиција, Џо Фурстингер.

Фурстингер, доаѓа од тимот на Њу Мексико Лобос кој се натпреварува во Универзитетската лига на САД. Има 22 години, висок е 206 сантиметри. Минатата сезона ја одигра со просек од 10.4 поени и 6.8 скока по натпревар. До сега нема настапувано надвор од САД, за првпат ќе се проба на европско тло.

Со доведувањето на Фурстингер на центарската позиција, гостиварци би требало да го затворат ростерот. Тренерот Србиновски ќе има квалитетен состав пред почетокот на припремите, се очекува деновите од клубот да објават детали околу плановите и почетокот на припремите за новата сезона.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 5 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!