fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Државниот испитен центар привремено вработува 7 набљудувачи за Гостивар.

Објавено

на

Државниот испитен центар објави оглас за прием на 156 надворешни соработници кои ќе го контролираат екстерното тестирање и постигнувањата на учениците. Услов за ова е да се државјани на Македонија и да имаат завршено најмалку средно образование.

За Гостивар се потребни 7 набљудувачи.

Набљудувањето на процесот на екстерна проверка на постигањата на учениците, ќе се врши во периодот од 23 до 27. 01. 2017 година, за главната јануарска сесија.

За својот ангажман кандидатите ќе добијат надомест од 600,00 денари по ден, согласно поднесениот извештај за извршена работа.

Оглас

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!