Поврзи се со нас

Гостивар

Дијагностичниот центар на Систина Офталмологија Гостивар со промотивна цена прегледот за катаракта

Објавено

на

  • Shqip

Катарактата е една од најчестите очни болести на очите. Таа претставува заматување на природната леќа на окото.

Иако може да биде причина за губење на видот, само со еднодневна процедура може да биде минато.

Кај некои случаи, кај почетната катаракта видот може да се подобри со очила затоа што испакнувањето на леќата предизвикува миопизација (минус диоптрија), но со тек на времето и со напредувањето на заматувањето на леќата, очилата веќе не се корисни и единственото решение  е операција на катаракта.

Сите оние кои имааат заматен вид, избледени бои, дошло до губење на контраст, двојна слика или гледаат како низ мрежа се препорачува да направат преглед за катаракта.

Систина Офталмологија во моментот има промотивна цена на прегледот за катаракта и тоа 50% попуст.

Закажете го вашиот преглед за катаракта во Систина Офталмологија Гостивар на следните броеви:

+389 42 210 800
+389 72 809 800

(комерцијална објава)

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Македонијапред 5 часа

Уапсена жена во Гостивар за издржување 12 годишна затворска казна

Здравје и убавинапред 6 часа

Кога треба да се запре со тренингот?

Македонијапред 9 часа

Тестирани за коронавирус 3.073, позитивни 490

Гостиварпред 10 часа

Топол дом за сите-DAVA Гостивар донира дрва за огрев на сиромашни и згрижува бездомници

Гостиварпред 11 часа

Над 200 напади, тепачки, навреди на службено лице во Гостивар за девет месеци

Локални избори 2021пред 12 часа

Средба Села-Мицкоски, потврдена поддршката за вториот круг

Македонијапред 12 часа

Бонус игра за online учесниците во игрите на Лото 7 и Џокер

Македонијапред 12 часа

Филипче: Досега ниту едно дете од училиштата не е позитивно на Ковид-19

Гостиварпред 13 часа

ОВР Гостивар уапси 31-годишник поради повеќе кражби, меѓу кои и кражба на „ауди“

Македонијапред 14 часа

МЗ ќе набави „Молнопиравир“, единствениот лек за Ковид-19

Гостиварпред 15 часа

Радарот и вчера уловил брзи возачи во Гостивар и Тетово

Гостиварпред 16 часа

Казнен налог за уништување извршителски печат во Гостивар

Здравје и убавинапред 18 часа

Што се случува кога јадете лук на празен стомак?

Вестипред 6 дена

КК Гостивар денеска му гостува на МЗТ 2 во Скопје

Гостиварпред 1 недела

Гостиварка со повик до кандидатите за градоначалник: Потпишете декларација за лицата со посебни потреби

Локални избори 2021пред 2 недели

Бејта: Ќе ги тргнеме казината од центарот, Гостивар ќе биде град на радосни семејства

Гостиварпред 3 дена

Гостиварци се мобилизираат за помош на семејството на малата Лена

Гостиварпред 1 недела

Пофалница и награда за Тамара од Гостивар, како еден од најдобрите дипломци на УКИМ

Локални избори 2021пред 2 недели

Таравари: Ќе го направиме Гостивар четирисезонски туристички град

Гостиварпред 2 недели

Три нови потврдени случаи на коронавирус во Гостивар, во земјава 344

Локални избори 2021пред 2 недели

Лимани: Гостивар ќе добие специјален мост со рампи на Вардар

Гостиварпред 2 недели

Повредена малолетничка во несреќа во Гостивар

Локални избори 2021пред 1 недела

Бејта: За само 100 дена Гостивар ќе биде чиста општина, еве ги првите 24 проекти

Гостиварпред 2 недели

Над 200.000 евра е највисоката добивка во Гостивар од игри на среќа лани

Гостиварпред 1 недела

Во дел од Гостивар денес ќе нема струја неколку часа

Локални избори 2021пред 1 недела

Проект за модерен и инклузивен плоштад во Гостивар презентира АА/А

Локални избори 2021пред 2 недели

Униите на жени на ВМРО-ДПМНЕ и АА во Гостивар заедно на марш „Напред розово!“

Спортпред 2 месеци

КК Гостивар започна со подготовките за новата сезона

Спортпред 5 месеци

ФОТО ВЕСТ: Македонија тргна за Букурешт на EURO 2020

Гостиварпред 5 месеци

Етно вешта жена во гостиварско Зубовце – старински специјалитети, чист воздух и дружење

Гостиварпред 5 месеци

Повторно протест во Гостивар: Хартиените учебници да останат основно средство за учење!

Гостиварпред 5 месеци

Протест во Гостивар: „Нема да дозволиме експерименти врз нашите деца“

Гостиварпред 6 месеци

Паркот во Гостивар ќе добие нов лик и социјално инклузивен дел (фото)

Гостиварпред 8 месеци

На поларно време и снег Гостивар маршираше во чест на жртвите во автобуската несреќа

Гостиварпред 9 месеци

Како се прославуваше Водици во Гостивар од 2016 до 2020 година (галерија)

Спортпред 1 година

На Градскиот стадион во Гостивар: ФК Гостивар – ФК Вардар Форино 1:0 (фото)

Спортпред 1 година

На Градскиот стадион во Гостивар: Вардар Форино – Вардар Скопје (8:9)

Гостиварпред 1 година

ПРОТЕСТ – Русино е смрт! Белите дробови ни се црни! Сакаме цвеќе, не сакаме депонија!

Спортпред 1 година

Кошаркарскиот клуб Гостивар започна со подготовките за сезоната 2020/2021

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!