Поврзи се со нас

Спорт Гостивар

Димитриевски, Димчевски, Тасовски и Штерјов не мрдаат од Гостивар

Ренато Димитриевски, Ивица Димчевски, Диме Тасовски и Александар Штерјов ќе ги гледаме во дресот на Кошаркарскио клуб Гостивар и во наредната сезона.

За Димитриевски, Димчевски, Тасовски ова ќе биде 4 сезона, а за Штерјов втора сезона по ред во „бело-синиот“ дрес откако клубот се врати во најелитното кошаркарско натпреварување во земјава. Сите заедно беа дел од минатогодишната екипа, која оствари одличен успех и засекогаш го остави отворено прашањето, што ќе се случеше ако не се прекинеше првенството поради коронавирусот.

Во мината сезона за 17 одиграни кола, колку траеше првенството оваа четворка заврши со овој просек по натпревар:

натпревари минути поени
Ренато Димитриевски17237,88
Ивица Димчевскии16259,88
Диме Тасовски 17208,4
Александар Штерјов17134,53

Претходно за гостиварскиот прволигаш потпишаа Александар Костоски и Малком Армстед. Деновиве се очекува да се комплетира ростерот со уште неколку кошаркарки.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!