Поврзи се со нас

Локални избори 2021

Димовски: Мојата цел е Гостивар да биде град за достоинствен живот на сите

Објавено

на

  „Да се биде носител на советничката листа на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“ овде во Гостивар за мене е голема чест и обврска. Она што можам да го ветам пред сите вас е дека оваа доверба која ми е дадена, чесно, одговорно и професионално ќе ја оправдам пред сите вас. Горд и со огромна храброст и со огромна мотивација ја водам оваа голема битка. Предводник на новата генерација која ќе создаде нова иднина со многу промени, проекти и победи, бидејќи на нас останува должноста да го направиме Гостивар пристојно место за живеење. Тоа им го должиме на сегашните, но и на идните генерации.“, истакна на вечерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ и Коалцијата „За обнова на Македонија“ во Гостивар, носителот на листата за советници Гоце Димовски, кој беше најавен како иден претседател на општинскиот Совет.

  Во своето обраќање носителот рече дека има чесен и вреден тим, кој посветено ќе работи заедно со него за доброто на Гостивар. „Главна водилка за мене, како носител на советничката листа ќе биде реализација на квалитетна локална политика и програма. Максимално ќе се заложам во програмата во реализација на буџетот, соодветно место да заземат проектите утврдени во програмските цели на ВМРО-ДПМНЕ. Ми претставува особена чест и задоволство да водам листа составена од чесни луѓе, докажани професионалци кои уживаат углед во својата средина, подготвени посветено да работат за Гостивар. Верувам во сите нив, во нивната стручност и посветеност да се реализираат зацртаните цели. Како тим нудиме одлична програма, во која е утврдена визијата во каков град сакаме да живееме и која ги опфаќа сите проблеми на гостиварчани нудејќи соодветни решенија. Истата е усогласена со програмата на кандидатот за градоначалник доктор Арбен Таравари, поддржан од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“. Сите ние споделуваме исти проблеми и ќе изнајдеме заеднички решенија. Како советничка група знаеме во какво својство влегуваме во Советот на Општина Гостивар, знаеме чии интереси треба да застапуваме ние. Јавно ветувам дека со нас, ќе имате пријатели во локалната власт, кои ќе бидат достапни, отворени за сите ваши барања и потреби. Мојата цел е Гостивар да биде град за сите луѓе, уреден и опремен, за достоинствен живот во духот на традиционалните вредности. Прекрасно место за живеење. Каде сите ќе ја планираме нашата иднина и индината на нашите поколенија  како приоритет“, подвлече Димовски.

  Сподели на:
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Анкета:

  Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

  Advertisement
  Advertisement
  Македонијапред 2 часа

  Трета доза антиковид вакцина до сега примиле 10.386 граѓани

  Гостиварпред 6 часа

  Тројца повредени во судир на автомобили кои ги возеле малолетник и 18 годишник

  Гостиварпред 8 часа

  Владиката г.Јосиф чиноначалствуваше на света литургија во новоизградена црква во Загреб

  Гостиварпред 9 часа

  МВР официјално за несреќата кај Ласкарци во која загина жител на Чегране

  Локални избори 2021пред 9 часа

  Ова се избраните членови на идниот Совет на Општина Врапчиште

  Занимливостипред 10 часа

  Од најмалите до најголемитe – факти кои докажуваат колку се фасцинантни животните

  Вестипред 21 час

  КК Гостивар го „нагости“ Работнички со +26 поени разлика

  Гостиварпред 22 часа

  Позитивни на коронавирус 11% од тестираните во Македонија, Гостивар има 3 нови случаи

  Локални избори 2021пред 1 ден

  Ахмети: На Гостивар му треба достоен лидер, не сме далеку од победа

  Локални избори 2021пред 1 ден

  Официјално: Еве кој ќе седне на советничките столчиња во Општина Гостивар

  Локални избори 2021пред 1 ден

  ДИК ги соопшти конечните резултати, во вториот круг ќе се гласа во 44 општини

  Гостиварпред 1 ден

  Гостиварската полиција вчеравечер приведе две лица

  Спортпред 1 ден

  КК Гостивар денеска од 18 часот ќе го нагости Работнички

  Вестипред 1 недела

  КК Гостивар денеска му гостува на МЗТ 2 во Скопје

  Гостиварпред 6 дена

  Гостиварци се мобилизираат за помош на семејството на малата Лена

  Гостиварпред 2 недели

  Гостиварка со повик до кандидатите за градоначалник: Потпишете декларација за лицата со посебни потреби

  Гостиварпред 2 недели

  Пофалница и награда за Тамара од Гостивар, како еден од најдобрите дипломци на УКИМ

  Гостиварпред 5 дена

  DAVA Гостивар ќе ја реновира куќата и ќе ги покрие потребите на загрозеното семејство

  Локални избори 2021пред 1 недела

  Бејта: За само 100 дена Гостивар ќе биде чиста општина, еве ги првите 24 проекти

  Гостиварпред 2 недели

  Во дел од Гостивар денес ќе нема струја неколку часа

  Локални избори 2021пред 2 недели

  Проект за модерен и инклузивен плоштад во Гостивар презентира АА/А

  Македонијапред 2 недели

  Здравствените власти не очекуваат нов силен ковид бран, наскоро во кафуле само со 2 дози вакцина

  Гостиварпред 1 недела

  Полицајци во Гостивар пукале во воздух за да смират тепачка и напад

  Гостиварпред 2 дена

  Д-р Угриновски во Гостивар: „Кој еднаш отишол на планина, секогаш ќе ѝ се враќа“

  Гостиварпред 1 недела

  Во Гостивар приведена млада жена заради агресија и закани кон сопругот

  Музикапред 2 недели

  Скоро два века по смртта на Бетовен, вештачката интелигенција ја заврши неговата недовршена симфонија

  Локални избори 2021пред 3 недели

  Униите на жени на ВМРО-ДПМНЕ и АА во Гостивар заедно на марш „Напред розово!“

  Спортпред 2 месеци

  КК Гостивар започна со подготовките за новата сезона

  Спортпред 5 месеци

  ФОТО ВЕСТ: Македонија тргна за Букурешт на EURO 2020

  Гостиварпред 5 месеци

  Етно вешта жена во гостиварско Зубовце – старински специјалитети, чист воздух и дружење

  Гостиварпред 5 месеци

  Повторно протест во Гостивар: Хартиените учебници да останат основно средство за учење!

  Гостиварпред 5 месеци

  Протест во Гостивар: „Нема да дозволиме експерименти врз нашите деца“

  Гостиварпред 6 месеци

  Паркот во Гостивар ќе добие нов лик и социјално инклузивен дел (фото)

  Гостиварпред 8 месеци

  На поларно време и снег Гостивар маршираше во чест на жртвите во автобуската несреќа

  Гостиварпред 9 месеци

  Како се прославуваше Водици во Гостивар од 2016 до 2020 година (галерија)

  Спортпред 1 година

  На Градскиот стадион во Гостивар: ФК Гостивар – ФК Вардар Форино 1:0 (фото)

  Спортпред 1 година

  На Градскиот стадион во Гостивар: Вардар Форино – Вардар Скопје (8:9)

  Гостиварпред 1 година

  ПРОТЕСТ – Русино е смрт! Белите дробови ни се црни! Сакаме цвеќе, не сакаме депонија!

  Спортпред 1 година

  Кошаркарскиот клуб Гостивар започна со подготовките за сезоната 2020/2021

  Отворени работни места во Полог:

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!