Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 13/02/2019 | 22:26

Директорот на „8-ми септември“ Костов ги прочита имињата на повредените хоспитализирани во болницата

Идентитетот на 13 жртви во трагичната несреќа која се случи попладнево на автопатот Скопје-Тетово се уште се утврдува. Директорот на градската општа болница во Скопје „8 Септември“, Христијан Костов вечерва на семејствата на повредените им ги прочита имињата на згрижените пациенти.

Како што информираше во оваа болница хоспитализирани се: Никола Каранфиловски, Мерсем Незири, Есад Емрули, Алајдин Шабани, Јасмина Стојанова, Мети Бетим, Антонио Антониевски, Душан Стефановски, Љулзим Далипи, Мануил Трифуновски, Мухамед Шишко, Верица Стојановска, Серије Мустафи, Алиџе Узеир, Горан Наумовски, Демира Али, Седа Јусуфи, Јетон Исмаили, Јолца Ибраими, Халид Усеини, Мичи Фикири, Јасин Сејфули, Фикрије Стефан, Јована Грамтникова, Абаз Касми Ферди, Илија Ристовски, Дилала Алили, Абдул Исмаили и Љујам Алили.

Напишете коментар