Поврзи се со нас

Македонија

Дизелот поскапува, цената на бензините останува иста

Објавено

на

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за цените на горивата која стапува на сила на полноќ. РКЕ одлучи дизел горивото да поскапе, а бензините да се продаваат по иста цена.

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), се зголемува за 0,50 ден/лит, и со тоа изнесува 81,00 ден/лит. Малопродажните цени на бензините остануваат на исто ниво:  ЕУРОСУПЕР БС 95 – 76,00 ден/лит, додека ЕУРОСУПЕР БС 98 –  78,50 ден/лит. Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство на се зголемува за 0,50 ден/лит, и со тоа изнесува 79,00 ден/лит. Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се намалува за 0,137 ден/кг, и изнесува 39,233 ден/кг.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 1 ден

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена