Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Дизниленд – преубаво место за забава, каде некои работи се строго забранети

Селфи стапчињата овде се забранети, како и летечките дронови, поголемите колички, стаклени чаши и стаклени предмети, миленици, столици на расклопување, алкохол и секако оружје.

Дизниленд, има разни правила кои во овој парк задолжително мора да се почитуваат. Како што споменавме забранети се многу работи, па ќе ве предупредиме, за почеток заборавете на селфи стапчињата.

Селфи заљубениците ќе мора да ја прифатат забраната за овие стапчиња, независно колку се малечки или делуваат безопасно, изработени од пластика и сл, строго се забранува користењето на овој додаток при фотографирање.

Дизниленд дефинитивно е едно од оние места каде сништата стануваат реалност. Но, доколку одлучите свесно да ги кршите правилата, посетата на најзабавниот парк на светот може да се претвори во ноќна мора. Имено, Дизни парковите кои ги има на седум светски локации: Флорида, Калифорнија, Хаваи, Париз, Токио, Шангај и Хонкконг ги имаат истите пропишани правила.

Доколку имате во план да држите некаков говор или пушење на неозначени места, за многу брзо ќе бидете исфрлени од паркот. Добра работа е што големо внимание се посветува на некои правила при возење на рингишпил или лудите железници, па така строго забрането е туркање и влегување преку ред. Исто така, забрането е снимање и сликање при возење.

Забрането е и снимање на филмови или реклами, носење голем багаж, хранење на животните, сликање во затворени простории, соблекување на маици или обувки, забрането е и трчање, пцуење, носење на маска, возење скејт и продавање на сувенири.

 

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!