Поврзи се со нас

Локални избори 2022

До 11 часот во Гостивар гласале 9,6%

Објавено

на

Излезноста на изборите во вториот круг во Општина Гостивар до 11 часот е 9,64%, објави Државната изборна комисија. Правото на глас го искористиле 7.804 граѓани, од вкупно 81.083 запишани во единствениот избирачки список.

Излезноста во Општина Врапчиште до 11 часот е 7,61%. Од вкупно 26.383 гласачи, гласале 2.008.

На државно ниво излезноста до 11 часот е окоолу 14,4 отсто.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 8 минути

Во Гостивар лишени од слобода три лица барани за затворски казни

Македонијапред 59 минути

Од денес стапува во сила одлуката за намалување и замрзнување на цените на тоалетната хартија, влошките…

Гостиварпред 2 часа

При заплена на 4 килограми марихуана приведени лица од Гостивар и од Битола

Гостиварпред 3 часа

Утрово најстудено во Лазарополе, попладне се очекува дожд

Вестипред 17 часа

AccuWeather објави голема прогноза за пролетта: Еве што се очекува за нашиот дел од Европа, некои се загрижени

Македонијапред 19 часа

Протест на машинскиот и извршниот персонал на МЖ Транспорт, најавена блокада на железничкиот сообраќај

Гостиварпред 20 часа

Во вторник старт на изградбата на автопатот Тетово-Гостивар, посебен сообраќаен режим поради свеченоста

Гостиварпред 23 часа

Инцидент во модуларната болница во Гостивар, жена се заканувала на персоналот

Македонијапред 24 часа

Струјата во второто полугодие лани поскапела за 12,6 %

Гостиварпред 2 недели

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 4 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 1 недела

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 4 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 4 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 4 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување:

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Deri ora 11 në Gostivar kanë votuar 9,6%

Објавено

на

Dalja në zgjedhje në rrethin e dytë në Komunën e Gostivarit deri në ora 11 është 9,64%, shpalli Komisioni shtetëror zgjedhor. Të drejtën e votës e kanë shfrytëzuar 7.804 qytetarë, nga gjithësej 81.083 të shënuar në listën e vetme zgjedhore.

Dalja në Komunën e Vrapçishtit deri në ora 11 është 7,61%. Nga gjithësej 26.383 votues, kanë votuar 2.008.

Në nivel shtetëror dalja deri në ora 11 është rreth 14,4 përqind.

Популарно изминативе 100 дена