Поврзи се со нас

Вести Гостивар

До 18.30 часот во Гостивар гласале околу 25% од гласачите

Во 19 часот заврши гласањето на шестите претседателски избори и избирачките места беа затворени. Избирачките одбори започнаа со пребројување на гласовите.

Според последните податоци од Државната изборна комисија до 18.30 часот на подрајчето на Гостивар на гласање излегле 19.890 граѓани или 25,05%. Во Врапчиште гласале 4.667 гласачи, односно 18,23%, додека во општина Маврово Ростуше 2.383 или 24,11%.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!