Поврзи се со нас

Вести Гостивар

До 18.30 часот во Гостивар гласале околу 32% од гласачите

Во 19 часот заврши гласањето на Референдумот и избирачките места беа затворени. Избирачките одбори започнаа со пребројување на гласовите.

Според последните податоци од Државната изборна комисија до 18.30 часот на подрајчето на Гостивар на гласање излегле 25.533 граѓани или 32,28%. Во Врапчиште гласале 8.166 гласачи, односно 32,08%, додека во општина Маврово Ростуше 2.560 или 26,47%.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!