Поврзи се со нас

Вести

До 9 часот во Врапчиште гласале 349 граѓани, во Маврово Ростуше 196

Државната изборна комисија ја објави излезноста на Референдумот до 9 часот. Според ДИК, во општина Врапчиште од вкупно 25.454, до девет часот гласале 349 граѓани, што е 1,37%.

Во општина Маврово Ростуше, излезноста е 2,03%. Од вкупно запишани 9.672 гласачи во избирачкиот список, правото на глас го оствариле 196.

Податоците за Гостивар се уште не се обработени.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно