Поврзи се со нас

Референдум 2018

До 9 часот во Врапчиште гласале 349 граѓани, во Маврово Ростуше 196

Државната изборна комисија ја објави излезноста на Референдумот до 9 часот. Според ДИК, во општина Врапчиште од вкупно 25.454, до девет часот гласале 349 граѓани, што е 1,37%.

Во општина Маврово Ростуше, излезноста е 2,03%. Од вкупно запишани 9.672 гласачи во избирачкиот список, правото на глас го оствариле 196.

Податоците за Гостивар се уште не се обработени.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!