Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 07/02/2019 | 10:13

Добро ќе ви дојде во сезоната на грип-Руски рецепт за јакнење на имунитет

Додека владеат вируси и грип, на сите ни треба што појак имунитет за да може организмот правилно да се брани. Здравата храна е на прво место кога станува збор за зајакнување на имунитетот.

Русинот Генадиј Малахов е автор на бројни книги од народната традиционална медицина, со кои се труди да ги мотивира луѓето да се свртат кон природните начини на лечење на болестите и јакнење на телото и духот.

Еден од неговите рецепти за посилен имунитет се базира на ќефир и е одличен еликсир за здравјето.

состојки:

4 големи шолји ќефир

150 гр. варена и изгмечена тиква

1 лажица мед

Најпрво убаво се мешаат ќефирот и тиквата, а потоа се додава медот и се меша додека смесата не се соедини. Се конзумира по неколку лажици дневно.

 

Напишете коментар