fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Доделени субвенциите за ПВЦ прозорци, од Гостивар на листата се само три

Објавено

на

Министерството за економија го објави списокот со имињата на добитниците на субвенции за вградени ПВЦ или алуминиумски прозорци, коишто се пријавија преку  јавниот повик, распишан годинава.

По околу 25 илјади денари ќе добијат над 1.000 домаќинства во земјава. На оваа листа од Гостивар се само три.

Целиот список можете да го видите на следниот ЛИНК

Мерката за доделување на надоместок за ПВЦ или алуминиумски прозорци е дел од Програмата за промоција на обновливи извори на енергија и поттикнување на енергетска ефикасност во домаќинствата за 2019 година.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!