Поврзи се со нас

Гостивар

Доделување на признанија и свеченост по повод Денот на општина Гостивар

Објавено

на

Со повеќе активности како прием на гости, доделување на признанија и прогласување почесен граѓанин, локалната самоуправа на Гостивар го прославува Денот на општината, 23 Декември.

Активностите ќе започнат со прием на градоначалникот на општина Улцињ, Омер Бајрактари и амбасадорката на Црна Гора, Марија Петровиќ при што ќе биде потпишан Меморандум за соработка, односно збратимување на двете општини. Потоа ќе следува  манифестација, на која е најавен говор на градоначалникот Арбен Таравари и доделување на признанија на поединци за афирмација на градот, како и прогласување на почесен граѓанин на Гостивар.

„Кога јас и мојот тим ја преземавме оваа зграда, имавме за цел да ја претвориме оваа институција достапна подеднакво исто до сите граѓани, а денес 5 години од нашиот мандат, сакам да искажам благодарност до секој член на мојот тим, а истото така јас лично секогаш ќе ви бидам благодарен што ми ја дадовте таа чест и привилегија да работам за овој град што ме прави дополнително горд што сум негов син!“, напиша утрово на фејсбук Таравари по повод Денот на општината.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 3 дена

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Сообраќајна несреќа во Гостивар: Повредени пет лица, оштетени пет возила

Македонијапред 3 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Гостиварпред 4 недели

Букви на кирилица и глаголица и македонското знаме на натписот Гостивар во пресрет на 24 Мај

Гостиварпред 3 недели

Осквернавено срцето со македонското знаме и букви на натписот Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Видео емисиипред 5 дена

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 2 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 3 недели

Обновен и разубавен натписот Гостивар во градскиот парк

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 10 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена