Поврзи се со нас

Гостивар

Долга традиција на незаменлив вкус, „Ла Шишко“ со нов локал во Гостивар

Објавено

на

Препознатливи по врвниот квалитет на производите и беспрекорната услуга, „Ла Шишко“ го проширија својот капацитет со нов локал во Гостивар.

Слаткарницата со сигурност ќе стане омилено место на граѓаните од сите генерации за освежување со вкусен сладолед, лимонада, кафе или залак задоволство со кроасани и други пекарски специјалитети. Покрај вкусните производи, новиот локал нуди пријатна атмосфера и одлична услуга, создавајќи совршено место за релаксација и уживање.

Мајсторското писмо на семејството Шишко, кое датира од 1931 година.

„Ла Шишко“ остануваат верни на традицијата која датира од 1931 година и содржи интересна и инспиративна приказна.

Шишко (5)
Шишко (3)
Шишко-(2)
Шишко-(4s)
Шишко (5) Шишко (3) Шишко-(2) Шишко-(4s)

„Нашата фирма беше основана во 1931 година со првата слаткарница на мојот дедо Јусуф Шишко во Белград, Србија. После тоа, мојот татко и јас, продолживме со ова занимање. Во тој период, на 18-годишна возраст, се преселив во Босна и Херцеговина како инструктор за пекарство. По работењето таму, одлучивме да отвориме пекарница во Гостивар за да ја прошириме нашиот бизнис, истовремено, работев и како пекар во Белград. После тие години, отворив сопствена пекарница во Гостивар и направив идни чекори за нашата фирма, која е создадена и продолжува да постои со силата на семејните врски. Сега мојата сопруга и моите ќерки заедно со мене го водат нашиот бизнис држејќи се до нашите традиции. Сакам да додадам дека токму овие семејни врски, со придонес од сите нас, нè доведоа до денешниот ден. Благодарност до моето семејство, вработените и најважното до клиентите. Ве очекуваме во нашите локали во Гостивар.“, вели сопственикот Муамет Шишко.

Новиот локал, кој официјално започна со работа денес, се наоѓа на улица „Илинденска“.

„Во слаткарницата нудиме многу добар, квалитетен сладолед, кроасани и вкусни пекарски специјалитети. Секогаш се трудиме да го дадеме најдоброто за нашите клиенти, тоа што нашата фирма има скоро 95 години историја е доказ за нашата посветеност“, вели менаџерката Мелек Шишко.

Вреди да се напомене дека во локалите „Ла Шишко“ во секое време бесплатно се нудат сладолед и пијалоци за трудници, лица со посебни потреби и деца без родители.

DSC_0887
Шишко-(8)
Шишко-(10)
Шишко-(14)
DSC_0993
Шишко-(11)
Шишко-(12)
Шишко-(9)
DSC_0887 Шишко-(8) Шишко-(10) Шишко-(14) DSC_0993 Шишко-(11) Шишко-(12) Шишко-(9)

„Ла Шишко“ е место каде што секој посетител ќе најде нешто за себе и ќе се почувствува добредојдено.

(комерцијална објава)

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Гостиварпред 3 недели

Гостиварецот Гоце Димовски нов директор на Дирекцијата за ТИРЗ

Гостиварпред 4 недели

Дорис Димовска, млада музичка надеж од Гостивар подготвена да ја освојува сцената

Македонијапред 1 недела

Денес се слави Петровден

Регионпред 4 недели

Во Црна Гора се отвора првата плажа за жени со хиџаб

Гостиварпред 1 недела

Викендов 61 издание на Галичка свадба

Гостиварпред 3 недели

Трагедија во Маврови Анови: Починал малолетник откако врз него паднал бојлер

Гостиварпред 3 недели

Повеќе здравствени установи со нови в.д. директори, Танер Хасан на чело на Клиниката за ендокринологија

Гостиварпред 3 недели

Разрешен директорот на болницата во Гостивар, кој ќе биде назначен за в.д.?

Македонијапред 3 недели

МојДДВ продолжува со примена, за Граѓанскaта обврзница ќе треба да се врати довербата во системот-рече Димитриеска-Кочоска

Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 7 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 8 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 8 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 11 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 12 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Огласи за работа:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена