Поврзи се со нас

Здравје и убавина

Домашен лек за нокаут на грипот и настинките

Благодетите на јаболковиот оцет се бројни, почнувајќи од намалување на холестеролот во крвта, слабеење, подобрување на метаболизмот се` до помош за регулирање на шеќерот. На база на јаболков оцет може да си направите и домашен лек со кој ќе го зајакнете имунитетот, нешто што е неопходно во периоди на вируси и настинки.

Ви треба само јаболков оцет, мед и чај од камилица.

Во еден филџан млак чај од камилица, ставете една лажичка јаболков оцет и две лажички мед. Измешајте добро, за да се растопи медот. Вака подготвениот напиток е дневна доза за возрасен човек. Подготвувајте си ја наутро и поделете ја на три дела, кои ќе ги испиете во текот на денот.

Многу е важно да користите исклучиво домашен јаболков оцет.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!