fbpx
Поврзи се со нас

Рецепти

Домашна пита со шампињони и лук (мрсна и посна верзија)

Објавено

на

Во оваа пита со сигурност ќе уживаат љубителите на месено, кои ја сакаат и аромата на лук. Може да ја направите во мрсна или посна верзија, со менување на само една состојка.

Состојки:

за тесто

600 гр брашно

2-3 лажици масло

1/2 прашок за пециво

млака вода, масло

за фил:

1 кг. свежи шампињони

10 маслинки

2-3 главици лук

2 лажици кисела павлака (доколку сакате посна пита ставете кисела вода или доматен сос)

Сол, бибер, оригано, масло

Подготовка:

Измешајте ги состојките за тестото и убаво замесете го. Обликувајте го и ставете го да отстои. Исецкајте ги шампињоните, пропржете ги и оставете ги да се изладат. Потоа додадете им ситно сецкан лук, павлака (кисела вода, доматен сос), маслинките исечени на половина, зачини и масло.
Обликувајте го тестото според плехот во кој ќе се пече питата, а претходно намачкајте го со масло. Тестото растегнете го со рака и врз него распоредете го филот. Земете ги краевите од тестото и развлечете ги преку нанесениот фил. Откако филот ќе биде покриен со тестото, попрскајте ја питата со малку масло. Се пече на 200 степени околу половина час, односно додека не зарумени.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!