fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Донација за болницата во Гостивар од здружението „Заедно можеме“

Објавено

на

Хуман гест на гостиварското здружение на деца и лица со посебни потреби „Заедно можеме“. Обезбедените 12 инвалидски колички, здружението денес ги донираше за потребите за транспорт на пациенти, на гостиварската болница „Д-р Ферид Мурад“.

Директорот на болницата Јакуп Јакупи, се заблагодари на донацијата, посакувајќи и натамошна успешна работа на здружението. На претседателот на „Заедно можеме“ Шпенди Салија му додели благодарница за соработката и поддршката.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!