fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Донација за докторите и сестрите од инфективно во Гостивар во знак на почит и внимание

Објавено

на

Вработените на инфективното одделение во гостиварската болница се на првата борбена линија во битката против коронавирусот. Денес, во знак на благодарност и почит приватната компанија Елкос Груп им подари ваучери во вредност од по 2.000 денари.

„Маркетите на Елкос Гостивар направија донација, 30 ваучери од по 2.000 денари за лекарите и медицинските сестри на инфективното одделение. Тие се нашите херои кои се борат против ковид и ние одлучивме со ова мало внимание да направиме нешто за нив, како благодарност“, рече Арманд Прешева од Елкос Груп – ЕТЦ.

Благодарност за убавиот гест дојде од управата на болницата и од тимот на инфективно.

„Раководтсвото на Елкос во Гостивар отсекогаш донирале за болницата и покажувале подготвеност да излезат во пресрет кога тоа било потребно. Овојпат нивната одлука е да донираат директно за тимот на инфективно, кои со ваучерите ќе можат да се снабдат со производи од нивните маркети. Верувам дека овој знак на внимание, придонесува вработените почувсвтвуваат дека нивниот труд е ценет и вреден“, изјави директорот на болницата Јакуп Јакупи.

„Благодатиме за донацијата и на фирмата и посакуваме успешно работење. Ние остануваме и натаму во првите борбени редови против ковид и се надевам дека во иднина уште поефикасно ќе се справуваме со вирусот“, нагласи раководителот на инфективно д-р Ратко Наумоски

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 6 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!