fbpx
Поврзи се со нас

Спорт Македонија

Донесен протокол за кошаркарските клубови тренинзи, натпревари без публика

Владата на предлог на предлог на Комисијата за заразни болести гo донесе Протоколот за работа на кошаркарските клубови при Кошаркарската федерација за одржување тренинзи и натпревари.

Согласно протоколите, тренинзите и натпреварите во рамките на кошаркарските натпреварувања, ќе се одвиваат без присуство на публика. Ќе има ограничен пристап на терените, а сите официјални лица, со исклучок на кошаркарите на терен, ќе мора да носат заштитни маски. Сите кошаркари и членови на кошаркарските тимови ќе мора да се тестираат најдоцна 72 часа пред почетокот на натпреварувањето, a по потреба и дополнително.

Протоколите за работа на кошаркарските клубови може да ги погледнете на следниот линк.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Кој ќе ја состави новата Влада?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!