fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Донесена одлука – Кафулињата, рестораните, пицериите ќе работат до 23 часот

Објавено

на

Владата на денешната 13-та седница ги разгледа и прифати препораките на Комисијата за заразни болести да се ограничи работно време на сите угостителски објекти до 23 часот. Од оваа одлука исклучок се прави само во делот на објектите кои вршат испорака.

Исто така, Владата одлучи и да се ограничи капацитетот на патници во возилата на јавниот превоз на 50% од вкупниот број на патници предвидени во едно возило.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!