fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Донирани сетови за дезинфекција во 13 училиштата во гостиварскиот регион

Објавено

на

Црвениот крст во соработка со Министерството за образование и наука и Турската агенција ТИКА обезбедија донација во дезинфекциски сетови, за тринаесет основни училишта од Општина Гостивар, Врапчиште и Маврово и Ростуше.
Донацијата се состои од сетови за дезинфекција на раце, средство за дезинфекција и дигитален топломер.
Волонтери и вработени од Општинска организација на Црвен Крст Гостивар извршија дистрибуција на донацијата до училиштата.
„Во услови на пандемија, донациите кои помагаат во борбата против коронавирусот и во спроведувањето на мерките на заштита се секако добредојдени, особено за образовните институции“, нагласија од Црвениот Крст.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!