fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Донован Доналдсон е првата странска „ластовичка“ во КК Гостивар

Објавено

на

  Американецот Донован Доналдсон, е првото странско засилување на КК Гостивар за сезоната што претстои, потврдија денеска од гостиварскиот клуб.

  Дваесет и три годишниот плејмејкер доаѓа од американската колеџ лига, од тимот на Tusculum Pioneers. Минатата сезона ја заврши со просек 15.4 поени по натпревар и феноменален просек од 41% за шут за три. Два пати е прогласуван за играч на месецот изминатата сезона, висок е 185 сантиметри и важи за еден од најбрзите играчи во колеџ лигата.

  Ова е прв играч странец кој потпиша договор со Кошаркарскиот клуб Гостивар за сезоната што следува. До сега договорени се близнаците Димитриевски, Димитриески и Диме Тасовски. Предходно беше официјализирана соработката и со тренерот Марјан Србиноски.

  Остави коментар

  Leave a Reply

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  АНКЕТА

  Дали ќе одите на летен одмор?

  Вработувања Полог:

  Advertisement
  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!