fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Дополнителниот заменик министер Петровска во посета на ПС Гостивар

Објавено

на

Генерално, состојбата на подрачјето во надлежност на СВР Тетово и од аспект на безбедноста и од аспект на справување и откривање на разните видови криминалитет е стабилна и бележи нагорен тренд во расветлувањето на кривичните дела, соопшти МВР по работната средба на дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Славјанка Петровска со раководството на СВР.

„Петровска беше информирана и за активностите што СВР Тетово ги презема во контекст на претстојниот избирачки процес, а во насока на обезбедување на мирни, демократски и фер парламентарни избори. На состанокот Петровска, особено нагласи, дека е од императивно значење полицијата целосно да ги испочитува своите обврски и надлежности во поглед на изборните норми, а се со цел да им се овозможи на сите наши граѓани слободно, непосредно да ја изразат својата граѓанска должност.“, извести службата за информирање на МВР.

Во рамки на работната посета на овој сектор за внатрешни работи, Петровска беше и во Одделението за внатрешни работи Гостивар и Одделението за безбедност на патниот сообраќај Гостивар.

 

 

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!