Поврзи се со нас

Локални избори 2017

ДПА во Чегране го претстави кандидатот за градоначалник на Гостивар

 

„Сакам да нагласам дека токму во вашата општина, во Гостивар ве лажат десет пати повеќе отколку во секој друга. Единствена опозициска кандидатура на Локалните избори е оваа од ДПА, затоа што кандидатите од ДУИ и Алијансата за Албанците се од власта, заедно во Владата, а кандидатот од БЕСА е кандидат кој секогаш давал поддршка на власта. Ако тие ви кажат дека полесно можат да обезбедат финансиски средства за проекти ве лажат. Веќе 15 години се на власт и ништо не направиле“, изјави лидерот на ДПА, Мендух Тачи вчеравечер во Чегране каде партијата го претстави кандидатот за градоначалник Себајдин Изаири.

„Јас нема да зборувам пред вас за проекти кои не можам да ги реализирам, туку ќе дадам збор дека ќе бидам со граѓаните во сите нивни барања, почнувајќи од проектите во сферата на инфраструктурата, образованието, спортот. Ќе ги поддржуваме бизнисите и ќе овозможиме нови вработувања“, рече Изаири пред присутните.

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Македонијапред 26 минути

Нови две жртви на Ковид 19 во Македонија, починаа пациенти од Куманово и Дебар

Гостиварпред 1 час

Сет антикризни мерки: Сите функционери ќе земаат минималец за април и мај, за работниците во приватен сектор минимална плата ќе исплати Владата

Гостиварпред 2 часа

Хуманитарните пакети во Гостивар, Врапчиште и М.Ростуше ќе ги делат само обучени лица

Гостиварпред 2 часа

Во Гостивар вкупно се направени 40 тестови за корона, нови позитивни случаи нема

Вестипред 6 часа

Околу 1.200 матични лекари вклучени во откривање и следење на пациенти со корона

Македонијапред 6 часа

Дозволено половина час шетање на кучињата за викенд полицискиот час

Здравје и убавинапред 19 часа

Зошто е добро да правите склекови

Гостиварпред 21 час

Гостиварските угостители бараат државна помош во спротивно ќе мора да отпуштаат вработени

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!