Поврзи се со нас

Гостивар

Државјанки на Украина и Албанија приведени во локал крај патот Гостивар-Тетово

Објавено

на

СВР Тетово информира дека ноќеска (21 јануари) околу 1 часот и 30 минути после полноќ во угостителски објект покрај автопатот Гостивар-Тетово, полициски службеници ги привеле 23 годишната А.Б. од Република Албанија и 41 годишната А С. од Украина поради сомнение за злоупотрба на туристичкиот престој, односно престојување спротивно на целта.

Двете странски државјанки задржани се во Полициската станица Тетово за натамошна постапка.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 2 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 5 дена

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена