fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Дуел на непоразените во Супер лигата – МЗТ Скопје го пречекува КК Гостивар

Објавено

на

Продолжуваат возбудувањата во кошаркарската Супер лига. Денеска се игра последниот натпревар од 4-тото коло во кое ќе се сретнат единствените непоразени екипи, МЗТ Скопје ја пречекува екипата на КК Гостивар.

МЗТ Скопје е второпласирана екипа на табелата, во досегашниот дел од Супер лигата ги совлада Кожув, Блокотехна и Куманово. Поради учество во финалето на АБА 2 лигата, „штрковите“ имаа згуснат распоред и побараа натпреварот да се одложи за денеска, на што гостиварци џентлменски прифатија.

КК Гостивар одлично го отвори овој дел од плеј-офот има три од три во Супер лигата, ги совладаа Блокотехна, Куманово и Работнички. Вечерва ги очекува тежок и неизвесен натпревар против МЗТ, екипа која испадна во полуфинале на купот на Македонија и не успеа да се пласира во АБА лигата, па сите сили ќе ги насочи кон домашното првенство каде нема право на ниту еден кикс повеќе.

Натпреварот се игра во Спортскиот ценар Јане Сандански, од 18 часот.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!