fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

ДУИ Гостивар: И по 3 години власт ветувањата на градоначалникот останаа само празни ветувања

Објавено

на

Огранокот на ДУИ во Гостивар излезе со критики за работењето на актуелната општинска власт. „ Главните ветувања на градоначалникот во предизборната кампања и денес по 3 години владеење остануваат само ветувања“, подвлече Имран Жупани, во обраќањето од седиштето на ДУИ во Гостивар.

Жупани нагласи дека актуелното општинско раководтво реди неуспеси и ги разорачува граѓаните.

„Во отсуство на идеи и решенија за сите проблеми што ја карактеризираат општината, сегашниот градоначалник наоѓа изговори и виновник за тоа што не е  реализирано, и глуми жртва. Вистината е една и единствена, а тоа е неуспехот на оваа раководство и за жал очајот за граѓаните. Главните ветувања на предизборната кампања и денес по 3 години владеење остануваат само ветувања. Дали имаме помалку загаден воздух, помалку кучиња скитници по градските улици?Дали имаме филтрирана вода, паркинзи, јавен превоз? Нови фабрики? Одговорот е еден за сите прашања: -Не. Немаме ништо од овие ветувања. Имаме зголемување на јавниот долг на 3 мил. €. Хаотична состојба во урбанизмот и сообраќајот Имаме ударни дупки насекаде по улиците. Узурпирање на јавен простори, нечистотија,  политизирано образование, непотизам, политичка одмазда.“, рече тој.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!