fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

ДУИ Гостивар: Таравари да не зборува за метла, туку за почитување на законите за образование

Објавено

на

Огранокот на Демократската унија за интеграција во Гостивар реагираше на изјавата на градоначалникот Арбен Таравари дадена во врска со најновите смени на директорите во гостиварските училишта.

„Предлагаме Тарвавари да не зборува за метла, туку за почитување на законот за основно и средно образование. Директорите кои се враќаат на должност во согласност со закон и процедурите ги охрабруваме да започнат судска постапка против Таравари за непочитување на законот за основно и средно образование и за непочитување на службената должност. Да бараат судска правда за било какви злоупотреби и криминални дејства што се извршени во гостиварските училишта во периодот што го оставивме зад себе.“, се наведува во соопштението од гостиварскиот огранок на ДУИ.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!