Поврзи се со нас

Гостивар

ДУИ и иницијативата пуштија видео пред општина: „Ниту едно од клучните ветувања на Таравари не е исполнето“

Објавено

на

Форумот на млади на ДУИ и граѓанската иницијатива „Гостивар кој го сакам“ поставија видео бим пред општинската зграда, наредија столчиња и проектираа видео со изјави од актуелниот градоначалник Арбен Таравари.

-Ова се неисполнетите ветувања, лаги и скандалозни настапи во јавноста на градоначалникот во заминување. Граѓаните на Гостивар мора да ја знаат вистината. Ниту едно од клучните ветувања на Таравари не беше исполнето во четиригодишното лошо управување со Општина Гостивар. Ние денеска не зборувавме за Таравари, тој зборуваше за себе и покажа како потфрли во својот мандат. Таравари нема што повеќе да им понуди на граѓаните на Гостивар. Толку згреши што успеа да се појави на „Фикс Фаре“, наведоа во соопштение од Младинскиот форум на ДУИ.

Во видеото што го пуштија беа ставени изјави за проблемите со кучиња-скитници, депонијата Русино, сообраќајот, коцкарниците итн.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 7 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 8 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 8 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 11 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 12 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Огласи за работа:

Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена