fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Два физички напади и пожар во гостиварско

Објавено

на

Во најновиот полициски билтен за гостиварското подрачје, СВР Тетово бележи два физички напади и пожар.

Вчера (12 август) во 12.20 часот во Полициското одделение Галате, 35 годишниот А.А. од село Добридол пријавил дека утрото, поради недорабирање околу градежни работи, бил физички нападнат од Л.В. од истото село. Ноќеска пак (13 август) во 2.40 часот после полноќ во Полициското одделение Галате, 40-годишната Н.Ш. од село Сенокосе пријавила дека на 12.08.2020 околу 22.20 часот нејзиниот 17 – годишен син и Ф.С. и Ф.Е. од истото село, во село Добридол биле физички нападнати од С.Р. и А.Р. и уште неколку малолетни лица, кои го оштетиле нивното возило. Полицијата соопшти дека се работи на расчистување на случаите.

СВР информира и за пријава за пожар, на место викано „Свинци“, над селото Речане, при што била опожарена шума, со која стопанисува ЈП„Национални шуми“, дирекција „Шар“ Гостивар. Пожарот бил целосно изгаснат,  а повредени лица нема.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Занимливостипред 5 часа

Словенците успешни и во садење џиновски тикви, најголемата има дури 713 килограми

Гостиварпред 8 часа

MOZZART со донација за хируршкото одделение во Општа болница Гостивар

Гостиварпред 10 часа

Гостивар со 3 новозаразени од корона и 13 оздравени – во Македонија денес 112 нови случаи

Што, како, каде?!пред 10 часа

„Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Гостиварпред 10 часа

Гостиварската полиција уапси лице осудено на затвор за убиство

Гостиварпред 11 час

Комеморација во медицинско во Гостивар за загинатиот ученик: „Ахмет Хакан Шанверди вечно ќе останеш во нашите срца“

Гостиварпред 12 часа

Амбасадорката на Црна Гора во посета на Гостивар – се разгледуваат можностите за поблиска соработка меѓу општините

Гостиварпред 13 часа

За два дена шеесетина граѓани казнети во Гостивар оти не носеле маски

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!