Поврзи се со нас

Гостивар

Два физички напади на гостиварско подрачје

Објавено

на

МВР информира дека вчера (8 јули) во 18 и 40 часот во Здуње, гостиварско, од полициски службеници е лишен од слобода 34 годишниот Ѓ.М., затоа што околу 17 часот во селото физички го нападнал 23 годишниот гостиварец М.А. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок, наведува полицијата.

Во полицискиот билтен се бележи и дека денес (9 јули) во 11 часот во Полициска станица Гостивар, 22 годипниот гостиварец Д.Д. пријавил дека околу 3 и 30 часот послеполноќ, пред угостителски објект во Гостивар, по претходна расправија, бил физички нападнат од неговиот роднина Т.М.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, извести МВР.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена