Поврзи се со нас

Гостивар

Два физички напади во Гостивар вчера

Објавено

на

Вчера (21 ноември) во 11 часот и 30 минути, 28 годишен жител на Гостивар во СВР Тетово пријавил дека околу 3 часот и 30 минути во угостителски објект на улица „Никола Тесла“ во Гостивар, каде престојувал со неговиот 29 годишен другар, исто така, од Гостивар, физички биле нападнати од едно лице, гостиварец.

Исто така, вчера (21 ноември) во 16 часот и 45 минути, 41 годишник од гостиварска Горна Бањица во СВР Тетово пријавил дека неговиот малолетен син и негов другар пред угостителски објект на улица „Кеј Братство Единство“ во Гостивар физички биле нападнати од две лица кои ги познавале.

Полицијата соопшти дека се расчистуваат и документираат случаите.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 недела

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 6 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 4 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување:

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Dje, dy sulme fizike në Gostivar

Објавено

на

Dje (21 Nëntor) në orën 11 e 30 minuta, banor 28 vjeçar i Gostivarit në SPB Tetovë ka denoncuar se rreth orës 3.30 në objekt hotelierik në rrugën “Nikolla Teslla” në Gostivar , ku ka qëndruar me shokun e tij 29 vjeçar, gjithashtu, nga Gostivari, fizikisht kanë qenë të sulmuar nga një person, gostivaras.

Gjithashtu, dje (21 Nëntor) në orën 16 e 45 minuta, 41 vjeçar nga Banjica e epërme e Gostivarit në SPB Tetovë ka paraqitur se djsli o tij i mitur dhe shoku i tij para objektit hotelierik në rrugën “Kej Bashkim Vëllazërim” në Gostivar fizikisht kanë qenë të sulmuar nga dy persona që i njihnin.

Policia njoftoi se rastet pastrohen dhe dokumentohen.

Популарно изминативе 100 дена