fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Два напади од кучиња на иста улица во Гостивар

Објавено

на

Во Гостивар регистрирани се два нови напади од бездомни кучиња. Гостиварка и гостиварец во одделени случаи, биле нападнати од куче, на иста улица.

Вчера (11 декември) 48 годишната В.А. од Гостивар во СВР Тетово пријавила дека на улица „Никола Тесла“ била касната на левата нога од куче скитник.

На истата улица вчера од куче скитник на  десната нога бил каснат и 31 годишниот С.С. од Гостивар, кој на 12 декември, половина час по полноќ, го пријавил случајот во СВР Тетово.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!