fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

Два неработни денови следната недела поради празници – Понеделникот за католиците, четвртокот за Ромите

Објавено

на

Министерството за труд и социјална политика, соопшти дека согласно со Законот за празниците на РМ 5 април 2021 година (понеделник), Велигден, вториот ден на Велигден е неработен ден за граѓаните од католичка вероисповед, додека  8 април 2021 година (четврток), Меѓународниот ден на Ромите е неработен ден за граѓаните припадници на ромската заедница.

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика, на граѓаните им ги честиташе овие празници.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!