Поврзи се со нас

Гостивар

Два нови случаи на коронавирус во земјава

Од 12-те тестирани пациенти денеска, двајца жители на Дебар се позитивни на коронавиус, објави министерот за здравство Венко Филипче.

Станува збор за соседи на првозаразените жители од Дебар со кои биле во непосреден контакт. Тие живееле во куќи лепенки. Членовите на нивното семејство се негативни, но ќе бидат во домашна изолација.

 

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!