fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Двајца гостиварци фатени со марихуана на улица во време на полициски час

Објавено

на

МВР соопшти дека ноќеска, 20 минути после полноќ, на улицата “Борче Јовановски“ во Гостивар полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гостивар лишиле од слобода две лица на возраст од 38 и 21 година,  двајцата од Гостивар кои ја прекршиле забраната за движење и кај кои била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок, најави МВР.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!