fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Двајца гостиварци и лице од кичевско извршиле 17 тешки кражби

Објавено

на

Три лица, од кои две од гостиварско и едно од кичевско, извршиле 17 кривични дела тешки кражби и кражби во околината на Кичево,

МВР информира дека вчера (10 декември) околу 15.30 часот полициски службеници од Полициската станица Кичево од слобода го лишиле 24 годишниот А.Е. од село Арангел, кичевско, за кого била распишана потерница за издржување казна затвор од 12 години во Затворот „Идризово“.

„По преземени мерки и по извршен разговор со него било утврдено дека во октомври, ноември и почетокот на декември 2019 година, А.Е. со уште две лица од Гостиварско. Во координација со Полициската станица Гостивар, a во врска со сторените круивични дела, од слобода бил лишен и 25 годишниот З.И. од Дебреше, гостиварско, по што бил спроведен во Полициската станица Кичево. За преземените активности бил известен Јавен обвинител, а по целосно документирање на случаите, против лицата ќе бидат поднесени соодветни пријави.“, стои во соопштението на МВР.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!