Поврзи се со нас

Гостивар

Двајца гостиварци зад решетки

Двајца жители на Гостивар во одделни случаи, вчера (25 февруари) биле приведени и спроведени во затвор.

СВР Тетово соопшти дека службеници од Одделението за внатрешни работи Гостивар, околу 12 часот, на улица „Илинденска“ го привеле  49-годишниот гостиварец К.С. По приведувањето, реализирано со судска наредба, лицето било спроведено во Казнено поправната установа „Тетово“ за издржување на затворска казна за сторено кривично дело „тешка кражба“.

Исто така, околу 12 часот, полициски службеници со судска наредба го привеле и 30-годишниот гостиварец А.Б., кој  не ја почитувал мерката куќен притвор, а бил осуден на затворска казна за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа „Идризово“ во Скопје за издржување на затворската казна.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!