Поврзи се со нас

Гостивар

Двајца измамници одзеле пари од 86-годишен гостиварец

Објавено

на

Осумдесет и шестгодишен гостиварец вчера (4 април) во 13 часот и 20 минути во СВР Тетово пријавил дека на 30-ти минатиот месец, пред менувачница во Гостивар, бил измамен од две машки лица, едното наводно од Словенија, а другото од скопско Волково, кои му побарале денари за да видат како изгледаат за да не погрешат при купување на златен накит.

Според пријавеното, тој им дал извесна сума пари од пензијата, а тие му оставиле лажен накит (дијамант) како гаранција дека ќе се вратат и ќе му ги донесат денарите. По подолго чекање сфатил дека бил измамен и случајот го пријавил.

Се расчистува и документира случајот.

Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 недела

Курсна листа на НБРМ и приватните менувачници во Гостивар

Македонијапред 2 недели

Најнова одлука: Од утре промената на возачките, сообраќајните и патните листови ќе бидат без надоместок

Македонијапред 4 недели

Ќе се доделуваат ваучери за инвертери, огласот утре

Што, како, каде?!пред 4 недели

Гаражна распродажба во РАМСТОР: Огромни попусти до 70% на шопинг до 11ти Февруари!

Македонијапред 3 недели

Граѓаните затекнати во странство по 12 февруари со стари пасоши, ќе можат да се вратат со патен лист

Гостиварпред 3 недели

Таравари: Куршумот најден пред мојот дом е со јасна заканувачка мафијашка порака

Гостиварпред 2 недели

Велјаноски: Одлуката за вработување во гостиварската болница е противзаконска, прекршителите да бидат повикани на одговорност

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар можни прекини на водата и намален притисок поради пуштање во употреба на нов резервоар

Гостиварпред 3 недели

Пред влезната врата од куќата на Таравари оставен куршум

Гостиварпред 1 месец

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 2 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 3 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 3 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 6 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 6 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 7 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 7 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 7 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Огласи за вработување:

- Клуб Спорт 77
- Млекара Маврово с.Ижиште
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Dy mashtrues i kanë marrë para një 86-vjeçari nga Gostivari

Објавено

на

Një tetëdhjetë e gjashtë vjeçar nga Gostivari ka raportuar dje (4 prill) në ora 13:20 në SPB të Tetovës se më 30 të muajit të kaluar para një këmbimoreje në Gostivar është mashtruar nga dy persona, njëri kinse nga Sllovenia dhe tjetri nga Volkova e Shkupit, të cilët i kanë kërkuar denarë për të parë se si duken që të mos gabojnë kur blejnë bizhuteri ari.

Sipas kallëzimit, ai u ka dhënë një shumë të hollash nga pensioni, të cilët i kanë lënë bizhuteri false (diamanti) si garanci se do t’i kthejnë dhe do t’i sjellin denarët. Pas një pritjeje të gjatë e kuptoi se ishte mashtruar dhe e denoncoi rastin.

Rasti është duke u zbardhur dhe dokumentuar.

Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ

Популарно изминативе 100 дена