Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Двајца гостиварци фатени со кокаин

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово вчеравечер во 22:40 часот во близина на угостителски објект во тетовското село Жеровјане, запреле патничко моторно возило „Ауди А6“ со гостиварски регистарски таблици, што го управувал 36-годишниот гостиварец Ш.Б, а во кое како совозач се наоѓал и 42-годишниот М.Ј, исто така, од Гостивар.

СВР информира дека при нивен и преглед на возилото, бил пронајден кокаин. Двајцата биле приведени во Полициската станица Тетово, а по документирање на случајот, најавено е поднесување на соодветна пријава.

 

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!