fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Двајца повредени во несреќа на патот Маврови Анови-Дебар

Објавено

на

Едно лице е потешко повредено, а друго завршило со полесни повреди во сообраќајна несреќа која се случила денес околу 10 часот и 40 минути, на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар, во близина на Бошков мост. Како што информира СВР Тетово во несреќата учествувале две патнички моторни возила:„Опел корса“ со скопски регистерски таблици, управувано од 60-годишниот скопјанец К.Н. и „Мерцедес“ со дебарски таблици, што го управувал 40-годишниот дебранин И.М.
Во судирот, возачот на „Корсата“ , се здобил со тешки телесни повреди, фрактура на лево ребро и лева подлактица, а возачот на „Мерцедесот“, со полесни телесни повреди. Двајцата биле пренесени во дебарската болница,од каде по укажаната лекарска помош, скопјанецот е префрлен на скопските клиники, а лицето од Дебар било пуштено на домашно лекување.
Извршен е комплетен увид и се утврдува причината за несреќата, вкупната материјална штета и се друго поврзано со оваа сообраќајна несреќа, втора по ред со тешки телесни повреди овие два дена на поширокото гостиварско подрачје, соопшти полицијата.

 

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!